גיא ברכה- קוסם ותיק ומנוסה | הפעלות ליום הולדת | קוסם לאירועים

אודות גיא ברכה

גיא ברכה הוא קוסם ילדים מהטובים והמובילים בישראל.

גיא מופיע מזה למעלה מ – 30 שנה ברציפות, מול סוגים שונים של קהלים, על במות בכל רחבי הארץ וגם בחו"ל.
זוכה פרס "האמן המבצע" לשנת 2017 מא.מ.י. (אגוד אמני ישראל), ומלגה (כספית) ע"ש דודו דותן ז"ל.
גיא התארח בתכניות טלוויזיה שונות ואף הגיש פינה משלו באחת מהן.
בקיץ האחרון (2018) זכה גיא להנחות ולהופיע בקרקס הבינלאומי שהגיע לישראל "קרקס האשליות", שהוצג
52 פעמים! במגדלי עזריאלי ת"א. ניתן לראות תמונות מתוך מופע זה ב"גלריית התמונות", וכן סרטון של
"קרקס פנטסטיק" הבינלאומי אותו גם הנחה גיא בסוכות 2016, ב"גלריית הוידאו" (בכפתורים שלמעלה).
בעבר כיהן גיא כקוסם הבית של ערוץ הילדים, ואף זכה בפרס "הקוסם המקורי" מאגודת הקוסמים הישראלית.
לגיא מופעים ותכניות שונות לילדים בכל שכבות הגיל.

מופע הדגל שלו "הרבה מעבר לקסם" – הוא מופע קסמים בימתי, עשיר ומגוון, המתאים לבמות גדולות, קניונים, מושבים וקיבוצים, ימי כייף והפנינג של חברות וארגונים.
בנוסף, מפליא גיא באירועי בר מצווה ובת מצווה עם מופע החושים והטלפתיה שלו.
לפירוט יתר של המופעים ותכניהם – כנסו לכפתור "סוגי הופעות" שלמעלה.

גיא הוא גם מנחה מופעים מקצועי המתמחה בהנחיית קרקסים שונים –

 • קרקס Y הישראלי (2015)
 • "קרקס פנטסטיק" מבלארוס (2016)
 • "קרקס האשליות" מאפריקה (2018)

את השכלתו והתפתחותו המקצועית רכש גיא עם השנים מקורסים שונים, סדנאות וימי עיון, ספרים וקלטות וידאו מקצועיות, וכמו כן מקוסמים ומנטורים גדולים בארץ ובעולם. לאחר שסיים את התואר הראשון במדע המדינה וסוציולוגיה בשנת 2001, התפנה גיא לעסוק אך ורק בקסמים, בידור והופעות. גיא ממשיך ללמוד ולהתפתח כל הזמן ואינו קופא על שמריו, ומתוקף כך מבקר תדיר בכנסי קוסמים מקצועיים בישראל ובחו"ל, כמו גם בפסטיבלים בינלאומיים מתחום התיאטרון והפרינג'. חלק מהחומרים איתם מופיע גיא הם פרי פיתוחו האישי.
גיא מציג את כל מופעיו (למעט ההצגה "הגשמתי חלום") בשתי השפות, עברית ואנגלית.

בהיותו גם שחקן, שיחק גיא גם בשתי הצגות – האחת "הגשמתי חלום" פרי עטו, שעלתה לראשונה בשנת 2008 ועדיין רצה בימים אלו, והשנייה "אליסה – קרקס Y בארץ הפלאות" של תאטרון הבימה, הפקת ענק רבת משתתפים, אשר עלתה ב 2015 וירדה בסוף שנה זו.

ובנימה קצת יותר אישית – בואו להיות חברים שלי גם בפייסבוק ועשו לי לייק. כך תוכלו גם להתעדכן על מופעים וסרטוני וידאו חדשים, תמונות חדשות מתוך הופעות שלי, וגם להשתתף בהגרלות נושאות פרסים שאני עורך שם מעת לעת!
חפשו אותי בפייסבוק: "גיא ברכה – הרבה מעבר לקסם".


כמה נקודות ציון במהלך הקריירה של גיא:

 • מנחה ומופיע ב"קרקס האשליות" הבינלאומי בעזריאלי ת"א (2018).
 • זוכה פרס "האמן המבצע" לשנת 2017 מא.מ.י. (אגודת אמני ישראל) על מופע החושים שלו "החוש האישי", ומלגה (כספית) ע"ש דודו דותן ז"ל.
 • בעל תעודת "מפעיל מורשה" להפעלת זיקוקי דינור ופירוטכניקה מטעם
  ה"משרד לבטיחות ולגהות" משנת 2016.
 • מופיע ומנחה את "קרקס פנטסטיק" בישראל, 2016.
 • שיחק בהצגה "אליסה – קרקס Y בארץ הפלאות" של תאטרון הבימה, 2015.
 • לימוד קסמים וקוסם הבית של האתר טיפו, עבור "ממתקי הקסם של לני", 2011.
 • העלה לראשונה את הצגת היחיד "הגשמתי חלום", 2008.
 • לימודי משחק בביה"ס "בית צבי", 2008.
 • בוגר קורס דיבוב בהנהלת ניקו בר, מחזור אפריל 2008.
 • קוסם הבית של "ערוץ הילדים" לשנת 2007.
 • הקוסם של ספינת התענוגות ה "Magic one" לשנת 2007.
 • זוכה פרס "הקוסם המקורי" לשנת 2005 מאגודת הקוסמים.
 • הגיש פינה קבועה בתוכנית הנוער wfm ששודרה ברשת.
 • הופיע בתוכניות טלוויזיה רבות ושונות.
 • משמש כשופט בתחרויות קסמים מטעם אגודת הקוסמים.
 • חבר ב"אגודת הקוסמים הישראלית", ב- S.A.M (אגודת הקוסמים האמריקאית) ובאמ"י (איגוד אומני ישראל).
 • בעל תואר ראשון .B.A במדעי המדינה וסוציולוגיה מאוני' ת"א, 2001.

הבידול שלי: "מה שונה בך – גיא הקוסם – משאר הקוסמים?"

לא אחת אני נדרש אל השאלה מהורים רבים כבר בשיחת הטלפון הראשונה, שדורשים לדעת: "מה שונה בך, גיא הקוסם, משאר הקוסמים?" או במילים אחרות: "מה מייחד אותך מכל השאר?" על כך אשמח להשיב בהרחבה בכל הרצינות והכנות המתבקשת:

1. מקוריות וחדשנות: המופע שלי ידוע במקוריות ובחדשנות שלו. שמתי לעצמי כמטרה שמופע הילדים שלי יהיה שופע בקסמים ובחומרים מקוריים שהם אך ורק שלי, כדי שילדים שצופים בו לא ישתעממו לרגע ויאמרו: "אה, אנחנו מכירים את זה… ראינו את זה כבר אצל זה וזה…" הדבר מתבטא בקסמים חדשים לצד קלאסיים, בצורת הגשה מקורית, אם זה בריחוף הילד באוויר בסגנון סופרמן, שהוא הריחוף הכי מתקדם וחדשני היום בעולם הקסמים, ואם זה בשירים מקוריים שלי השלובים במופע ומבוצעים ביחד עם ילד יום ההולדת תוך כדי עשיית קסמים. אולי לא בכדי זכיתי בעבר בתואר "הקוסם המקורי" של ישראל מאגודת הקוסמים הישראלית.

2. פוקוס על ילד יום ההולדת והעצמתו בעיני חבריו לכיתה : היחס ותשומת הלב המיוחדים לו זוכה ילד וילדת יום ההולדת ממני הוא משמעותי וניכר לעין לאורך כל יום ההולדת. לא ניתן לפספס לרגע שהילד הוא הכוכב האמיתי של המופע. באופן זה, הילד מרגיש באמת שהוא זה שנמצא במרכז העניינים ולא "גיא הקוסם". פוקוס זה מעלה את קרנו בעיני חבריו לכיתה או לגן, ומחזק את דימויו העצמי והחברתי.

3. תכנים חינוכיים: במופע הקסמים שלי לילדים שזורים לא מעט גם תכנים חינוכיים, באופן עדין כמובן, והקסמים בו, אינם מוצגים כאוסף אקראי של קסמים אלא כסיפור חווייתי עם ערך מוסף. ערכים כמו סובלנות, הקשבה, קבלת האחר, נימוס, כבוד הדדי ופרגון לחברים – הם דברים שההורים חדי העין יוכלו לשים לב אליהם במהלך המופע שלי. הדוגמא המובהקת לכך היא אולי הצגת הילדים שלי "הגשמתי חלום", העוסקת בנושא "האחר הוא אני", שרצה בהצלחה משנת 2008 ועד היום, ואף קיבלה את אישורה של "אמנות לעם" ו"תרבות לישראל".

4. עברית רהוטה: פרט נוסף שאני מקפיד עליו קלה כבחמורה הוא השפה העברית. עבורי, מדובר בהכרח מוחלט להופיע בפני ילדים תוך שימוש בעברית תקנית ונכונה, ואף לאתגר אותם פה ושם בכמה מילים גבוהות. כך גם ההומור שלי – מגובה העיניים ומעלה. אך לעולם לא מתחת לזה. לא הומור רדוד ונמוך.

5. מקצועיות וניסיון: עלי להעיד על עצמי כי אני "קוסם מקצועי" בהגדרה (בשונה מ"מפעיל ילדים"). הופעות הקסמים מהוות את המקצוע הבלעדי והיחידי שלי מזה כ – 30 שנה. אני מופיע בכל הארץ וגם בחו"ל. כך שהניסיון שצברתי במהלך השנים בתחום הוא עצום, ותרם רבות לבניית המופע המנצח שלי וליטושו, כמו גם ליצירת קשר וכימיה מעולים עם ילדים בכל שכבות הגיל, מהגיל הרך 4-5 ועד לגיל הבר מצווה והבת מצווה.
בנוסף, בשונה מקוסמים אחרים אולי, הוכשרתי גם כשחקן (לימודי משחק בבית צבי), דבר המקנה לי יכולות משחק בימתיות, המעשירות את מופע הקסמים שלי.

לסיכום: לא בכדי טבעתי לעצמי את הביטוי "הרבה מעבר לקסם". אני מאמין באמת ובתמים שאני מספק חוויה כוללת שהיא באמת הרבה מעבר לקסם.